Seria do nauki czytania globalnego „Umiem Czytać” w Szkocji

Nasze pomoce do nauki czytania globalnego trafiły do nauczycieli pracujących z polskimi dziećmi w szkołach sobotnich. Dzieci te stanowią najliczniejszą grupę tzw. EAL children [English as an Additional Language]. W samym Edynburgu jest ich około 5 tysięcy. Niestety tylko ok. 5% uczy się języka ojczystego.

Podczas ostatniego pobytu w Edynburgu mieliśmy okazję rozmawiać z dziećmi w jednej ze szkockich szkół podstawowych. Wszystkie mówiły, że bardzo chcą uczyć się czytać po polsku, ale brakuje im materiałów do nauki w domu. Mamy nadzieję, że nasze zestawy do nauki czytania globalnego oraz aplikacja komputerowa, będzie odpowiedzią na tę potrzebę.

Bardzo zależy nam na tym, żeby dzieci z polskich rodzin potrafiły czytać i pisać w swoim ojczystym języku. Chcielibyśmy by ich znajomość Polskiego nie ograniczała się tylko do prostych zwrotów z języka codziennego.

Obejrzyj film prezentujący działalność Polskich Szkół Sobotnich w Szkocji


Aktualności
filmy_slider

Lekcja języka angielskiego przygotowana przez rodzica w programie BilinguAll®, który umożliwia szybkie tworzenie i edytowanie ciekawych lekcji, dostosowanych do potrzeb dziecka.

Oglądaj

Małe dzieci uczą się czytać równie łatwo, jak uczą się mówić. Wystarczy pokazywać im wyrazy i bawić się z nimi w układanie wyrażeń i zdań.

Oglądaj

Ala zaczęła czytać w wieku trzech lat. Zobacz jak rozwinęła w sobie tę umiejętność mając pięć lat.

Oglądaj

Mama ze Słowenii uczy córkę czytania po polsku. Na potrzeby filmów zestawy po pięć kart zostały pokazane bez zalecanej przerwy.

Oglądaj

Film o specyfice uczenia polskich dzieci za granicą, o wyzwaniach z jakimi zmagają się polskie szkoły w Szkocji.

Oglądaj

Metoda czytania globalnego stosowana jest z powodzeniem przez rodziców, jak i nauczycieli. Doskonale rozwija nie tylko umiejętność czytania ale również szeroko rozumiany potencjał intelektualny i ścieżkę wzrokową małych dzieci.

Oglądaj